Przejdź do treści
Subskrypcja e-maili

Kontakt dla prasy


Biuro Prasowe
tel. +32 22816319
+32 22818026
press.office@consilium.europa.eu

Centrum prasowe
tel. +32 22819000
+32 22818541
press.office@consilium.europa.eu

Przewodniczący Rady Europejskiej

Preben Aamann - rzecznik przewodniczącego Rady Europejskiej
tel. +32 2 281 51 50
kom. +32 476 85 05 43
press.president@consilium.europa.eu
@PrebenEUspox
Ester Arauzo-Azofra - rzeczniczka prasowa
Rada Europejska, Brexit, szczyty UE z państwami trzecimi
tel. +32 2 281 53 61
kom. +32 473 63 07 23
ester.arauzo-azofra@consilium.europa.eu
Carla Valtorta - wsparcie i koordynacja kontaktów z przewodniczącym
tel. +32 2 281 51 50
carla.valtorta@consilium.europa.eu

Kontakt z mediami i rzecznicy prasowi

Guy Milton
kierownik ds. kontaktów z mediami
tel. +32 2 281 85 19
kom. +32 477 67 06 60
guy.milton@consilium.europa.eu

Ester Arauzo-Azofra
rzeczniczka prasowa
Rada Europejska, Brexit, szczyty UE z państwami trzecimi
tel. +32 2 281 53 61
kom. +32 473 63 07 23
ester.arauzo-azofra@consilium.europa.eu

Alain Taverriti
rzecznik prasowy
media cyfrowe i społecznościowe, szczyty UE
tel. +32 2 281 36 84
kom. +32 475 63 59 62
alain.taverriti@consilium.europa.eu

François Head
rzecznik prasowy
sprawy gospodarczo-finansowe
tel. +32 2 281 60 83
kom. +32 475 95 38 07
francois.head@consilium.europa.eu

Virginie Battu
rzeczniczka prasowa
sprawy zagraniczne, bezpieczeństwo i obrona,
tel. +32 2 281 53 16
kom. +32 470 18 24 05
virginie.battu@consilium.europa.eu

Maria Tomasik
rzeczniczka prasowa
Eurogrupa, handel, rozwój
tel. +32 2 281 24 63
kom. +32 470 88 23 83
maria.tomasik@consilium.europa.eu

Veronica Huertas Cerdeira
Rzeczniczka prasowa (sprawy wewnętrzne, koordynacja walki z terroryzmem)
sprawy wewnętrzne, koordynacja walki z terroryzmem,
tel. +32 2 281 45 48
kom. +32 470 88 21 99
veronica.huertas-cerdeira@consilium.europa.eu

Ana Crespo Parrondo
rzeczniczka prasowa
środowisko i zmiana klimatu; energetyka (tymczasowo)
tel. +32 2 281 56 12
kom. +32 470 88 43 74
ana.crespoparrondo@consilium.europa.eu

Romain Sadet
rzecznik prasowy (wymiar sprawiedliwości, informacje organizacyjne)
wymiar sprawiedliwości, informacje organizacyjne
tel. +32 2 281 89 14
kom. +32 473 86 54 37
romain.sadet@consilium.europa.eu

Liis Jaansalu
rzeczniczka prasowa
sprawy ogólne (spójność, kwestie instytucjonalne, administracja); budżet; rozszerzenie i EOG/EFTA
tel. +32 (0)2 281 38 71
kom. +32 (0)470 89 08 50
liis.jaansalu@consilium.europa.eu

Víctor Flavián
rzecznik prasowy
konkurencyjność (rynek wewnętrzny, przemysł, badania i przestrzeń kosmiczna)
tel. +32 2 281 67 15
kom. +32 473 64 03 90
victor.flavian@consilium.europa.eu

Maria Daniela Lenzu
rzeczniczka prasowa
rolnictwo i rybołówstwo
tel. +32 2 281 21 46
kom. +32 470 88 04 02
maria-daniela.lenzu@consilium.europa.eu

Päivikki Ala-Honkola
rzeczniczka prasowa
telekomunikacja i transport
tel. +32 2 281 86 48
kom. +32 479 95 50 86
paivikki.ala-honkola@consilium.europa.eu

Evi Liaskou
rzeczniczka prasowa
zatrudnienie, polityka społeczna, zdrowie i ochrona konsumentów, edukacja, młodzież, kultura i sport
tel. +32 2 281 52 72
kom. +32 470 96 04 77
evi.liaskou@consilium.europa.eu

Technika medialna

Erik Schultz-Nielsen
Head of Media operations
tel. +32 22817372
kom. +32 473879437
erik.schultz-nielsen@consilium.europa.eu

Vito Maltese
Press Centre & Videostreaming
tel. +32 22818435
kom. +32 475360295
vito.maltese@consilium.europa.eu

Romain Sadet
rzecznik prasowy (wymiar sprawiedliwości, informacje organizacyjne)
wymiar sprawiedliwości, informacje organizacyjne
tel. +32 2 281 89 14
kom. +32 473 86 54 37
romain.sadet@consilium.europa.eu

Philippe Crapanzano
Newsdesk
tel. +32 22813790
kom. +32 478500442
philippe.crapanzano@consilium.europa.eu

Sektor audiowizualny

Isabelle Brusselmans
Counsellor, Head of sector
tel. +32 22815713
kom. +32 475 75 34 06
isabelle.brusselmans@consilium.europa.eu

Andrea Desormeaux
Producer
tel. +32 22816716
kom. +32 477973552
andrea.desormeaux@consilium.europa.eu

Svetla Bobeva
Coordination of Council public sessions; Videostreaming
tel. +32 22816092
svetla.bobeva@consilium.europa.eu

Technicy audiowizualni

Zdjęcia

Przewodniczący Eurogrupy

Michel Reijns - rzecznik przewodniczącego Eurogrupy
kom. +31 6 52820938
m.reijns@esm.europa.eu